Wicemistrzostwo Polski!!!

Ada Piestrzyńska dodaje kolejne trofeum do swojej kolekcji, tym razem wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 zajmując drugie miejsce.

Zawodniczka Sekcji Tenisa Legia Warszawa jak burza przeszła przez pierwsze dwie rundy turnieju, pokonując starsze oraz bardziej doświadczone rywalki, uległa dopiero reprezentantce KS Górnika bytom Magdalenie Hędrzak, która była turniejową trójką.

Pierwsze schody zaczęły się w 1/4 finału gdzie po przegranej w pierwszym secie (1-6) Ada musiała się otrząsnąć, zrobiła to fenomenalnie ostatecznie pokonując rywalkę (1-6, 7-5, 6-3).

Półfinał okazał się być łatwiejszy od poprzedniej rundy turnieju. Ada przeszła przez niego błyskawicznie rozkładając rywalkę (6-1, 6-1).

Niestety w finale tym razem okazała się być lepsza Magdalena Hędrzak (2001r) wygrywając z Ada (6-2, 6-4). Szale spotkania na stronę zawodniczki z Bytomia zdecydowanie przechyliło doświadczenie.

Najlepszym podsumowaniem turnieju są słowa trenera:

Marcin Bieniek


Ada osiągnęła podczas tegorocznych mistrzostw Polski duży sukces. W każdym meczu widoczne były jej największe atuty, czyli wszechstronność taktyczna, regularność i waleczność. Jako trener najbardziej zadowolony jestem z meczu finałowego. Mimo że Ada nie dała rady rozstrzygnąć go na swoją korzyść, zagrała bardzo odważnie i udowodniła, że już teraz jest w stanie rywalizować z dziewczynami starszymi i silniejszymi od siebie

Podsumowując, Ada świetnie pokazała się na turnieju, udowodniła, że już w wieku niespełna 15lat (ur. kwiecień 2004) potrafi ograć starsze i bardziej doświadczone koleżanki. Czekamy na kolejne turnieje oraz sukcesy reprezentantki Sekcji Tenisa Legia Warszawa oraz Kadry Narodowej Polskiego Związku Tenisowego.

Wyniki Ady Piestrzyńskiej na HMP U-18:

  • 1. runda: Ada Piestrzyńska – Marianna Milecka (Pobiedziski Klub Tenisowy) 6-2, 6-0
  • 2. runda: Ada Piestrzyńska – Anna Liza Kus [2] (WKT Mera Warszawa) 6-0, 6-4
  • 1/4 finału: Ada Piestrzyńska – Zuzanna Szczepańska (ITT Goplania Inowrocław) 1-6, 7-5, 6-3
  • 1/2 finału: Ada Piestrzyńska – Anna Derecka (WTS Orzeł Warszawa) 6-1, 6-1
  • finał: Hędrzak Magdalena [3] (KS Górnik Bytom) – Ada Piestrzyńska 6-2, 6-4